dmrhn.com
tr | en

Ne Yapıyoruz

Demnatural Su Bazlı Organik Propolis’te yer alan Organik kelimesi ne ifade etmektedir?

Arılar yazın asfaltta eriyen ziftle ağaçtaki reçineyi ayırt edemez ve bu zifti alıp kovanlarına götürürler. Bu bakımdan arı kovanlarının yoldan ve yerleşim yerlerinden uzaklığı en az 5km mesafede olmak zorundadır. Bu sebeple DEMNATURAL ORGANİK SU BAZLI PROPOLİS için kullanılan propolis kovanları ana arter yollardan ve en yakın yerleşim yerinden en az 5km uzaktadır, ürünümüzde yer alan Organik ifadesi de bunu ifade etmektedir.

Organik Propolis Nedir?

Propolis, Arıların, kovandaki delikleri, çatlakları kapatmak, zararlılardan korunması ve kovan içerisinde sterilizasyonu sağlamak amacı ile bitki reçinelerinden elde edilen balmumu kıvamında bir maddedir. Fenolik bileşikler bakımından son derece zengin olan Propolis e ait en eski bilgi MÖ 3000-5000 yıllarında, ölülerini propolisle mumyalayan eski mısırlılara aittir. Organik Propolis üretimi sınırlı oranda gerçekleşmektedir. Son derece değerli bir arı ürünü olan organik propolis, 1500m rakım üstü ve yerleşim yerlerinden 5km uzaklıktaki mesafelerdeki organik kovanlardan elde edilmektedir.

Türk Propolisi Neden Daha Kalitelidir?

Tüm Avrupa da 3000 Endemik bitki çeşidi varken Türkiye de ise 3700 un üzerinde endemik bitki çeşidi bulunmaktadır. Bu bakımdan organik üretilen Türk Propolisi, Dünyanın en kaliteli Propolislerinden birisidir. Propolis saf olarak insan vücudunun sindirimine uygun değildir. Piyasada genellikle alkol, etil alkol ve glikol ile muamele edilerek alkol bazlı propolis üretilmektedir.

  • Demnatural Su Bazlı Propolis sadece Demnatural tarafından üretilmektedir.
  • Demnatural Organik Su Bazlı Propolis sadece Demnatural'in tescilli markasıdır.